Ükskõik millist looduslikku vähiravi meetodit rakendama hakata, põhineb see alati paaril alustalal, baastõel, millele ravi üles rajada. Need alustalad on:
- Organismi pH- taseme hoidmine aluselisena
- Hapnikuga varustatus
- Toitumise korrigeerimine: mürkainetevaba toit + organismi puhastamine + suurtes kogustes toitainete, vitamiinide ja mineraalide manustamine organismi.
1. Organismi pH-tase aluseliseks!
Toksiliste kemikaalide eemaldamiseks ja vähirakkudele ebasoodsa paljunemiskeskkonna loomiseks. Kõik haigused tekivad ainult siis, kui organism on happeline.
1.1 Misasi on pH tase?
pH on lühend sõnadest Potentia hydrogenii (potentsiaalne vesinikuvaru). Mistahes lahuse pH näitab selles lahuses sisalduvate vesinikuioonide kontsentratsiooni. Mida rohkem H+ ioone, seda happelisem. Organismis happelisi jääke tekitav aine on positiivse laenguga ja aluselisi jääke tekitavad ained negatiivse laenguga. PH 7 on neutraalne. Alla selle on happeline keskkond, üle selle – aluseline. Veri, lümf, seljaaju vedelik on kergelt aluselised, 7.4. PH 8.5 tapab vähirakud. Organismi PH taset mõõdetakse süljest.
Vähirakud moodustavad ATP-d käärimisprotsessi käigus ja see nõuab happelist keskkonda. Seega hoides organismi pH taset happelisena, säilitame organismis soodsaid tingimusi vähirakkude paljunemiseks. Eriti happeliseks teevad organismi rafineeritud toiduained, suhkur, säilitus- ja lisaained, sissejoodud kohv, liha. Selle kohta uuri materjale inernetist: www.alkalizeforhealth.net
Lisaks võib tarvitada Seagreeni (kolm vetikat: Pelvetia Canaliculata, Fucus spiralis, Ascophyllum Nodosum) www.seagreens.com, Supergreen pulbrit ja Prime PH tilku – InnerLight Inc.
1.2 Kuidas hoida organismis aluselist keskkonda?
Organismis aluselise keskkonna tekitamist võimaldab:
- Aluseline toit
- Õunaäädikas – 1 tl 1 klaasi vee peale igal hommikul
- Liikumine – hoiab organismi aluselisena. Seda küll ainult kerge treening. Raske pingutus või treening muudab keha pH jällegi happelisemaks.
- Hüpertermia – saun viib kehast massiliselt mürke välja
- Rohke vedelik – Jääkainetest vabanemine!
- Võimalikult vähe medikamente.
- Elektromagnetilise kiirguse vältimine.
- Piisav uni
- Ca, Mg, K tasakaal
- Happeliste jääkainete kehast väljutamise soodustamine – puhastuskuurid
- Loobumine enesehaletsusest, solvumisest, vihast jmt. Need muudavad keha kordi rohkem happeliseks, kui näiteks happelise toidu söömine.
1.3. Kui organism on happeline
Püüavad rakud pH taset tasakaalustada. Liigse happe neutraliseerib kaltsium. Happeline pH tase kehas sunnib rakke laenama mineraale, sh. kaltsiumi, naatriumi, magneesiumi ja kaaliumi elutähtsatelt organitelt ja luustikult – selleks, et hape kokku koguda (neutraliseerida) ning ohutult välja viia.
2. Hapnik
Normaalne rakk vajab hapnikku, vähirakk seda ei vaja. Kohe, kui hapnikukontsentratsioon veres langeb, muutuvad tingimused vähi arenemiseks soodsateks. Loobu suitsetamisest – mida vähem on rakkudes hapnikku, seda parem on vohada vähirakkudel.
AEROOBNE HINGAMINE. Terve raku hingamise käigus vabaneb maksimaalne kogus energiat, kuna glükoosi molekul lõhustatakse täielikult:
Glükoos + hapnik => CO2+ vesi+energia.
Juhul, kui hapniku juurdepääs on takistatud, võtab organism kasutusele back-up variandi ehk ANAEROOBSE HINGAMISE. Sel juhul Glükoos=> piimhape + energia (1/18 sellest energiast,mis vabaneb aeroobsel hingamisel). Vähirakud on lülitunud anaeroobsele hingamisele. Glükoosi lõhustamist hapniku puudumisel nimetatakse käärimiseks (lõpp-produktiks piimhape).
3. Toitumine
3.1 Suhkruvaba dieet
Vähk toitub suhkrust. Fruktoos muudetakse rasvaks=> rasvumise põhitegur
3.2. Täielikult loomse valgu vaba dieet
Loomse valgu seedimiseks kulub suuri koguseid pankrease ensüüme TRÜPSIIN JA KÜMOTRÜPSIIN. Kui inimene kasutab peaaegu kogu oma mainitud seedeensüümide varu loomse valgu seedimiseks ja ülejäänud kehale ei jää midagi alles, siis on ei oma see in. esimest kaitseliini vähi vastu (Dr Binzel).
Märkimisväärselt vähendada loomse valgu tarbimist ja asendada see taimse valguga. Taimsed valgud ei vaja seedeensüüme trüpsiin ja kümotrüpsiin, et neid saaks seedida. P.S. võib võtta ka Univase Forte’t (pankreaseensüümi preparaat)1 t enne sööki. Mitte võtta samal ajal Laetrile’iga.
Mida targemat trüpsiiniga teha?
Need pankrease ensüümid koos amülaasiga lõhustavad vähiraku ümber olevat valgu-ja suhkrukesta. Selline kiht takistab valgetel verelibledel vähirakku ära tundmast. Selle lõhustamisel pääsevad valged verelibled vähirakke ründama. Sama teevad ka papaiin ja bromelaiin. Söö puuvilja, mitte tabletti! Pool ananassi päevas!
P.S. Liha tarbitakse tavaliselt suure kuumusega töödeldult. Kõrge temp. juures praadides või küpsetades tekib toitu kantserogeen akrülamiidi.
PIIM sisaldab kasvajafaktoreid ja hormoone, mida teatakse kui rinna-, eesnäärme- ja teiste vähitüüpide soodustajana – Professor Jane Plant CBE The Plant Programme (Virgin, London 2001). NB! ÄRA ASENDA PIIMA SOJAPIIMAGA ega muude sojatoodetega!
4. Dr. Gersoni teraapia
4.1. Gersoni teraapia põhiprintsiibid
Gersoni (Dr. Max Gerson, saksa terapeut) teraapia kestus on umbes 2 aastat. Põhirõhk Gersoni teraapias on järgneval:
- loomse valgu vaba dieet vähemalt 2 kuud,
- taimsete proteiinide vähendamine menüüs (stimuleerib T-lümfotsüüte)
- rasvavaba dieet – kalorite vähendamine rasvade piiramise läbi. Ainsad rasvad tulevad kaerajahust, linaseemneõlist ja juurviljades sisalduvatest rasvhapetest.
- kohviklistiir,
- soolavaba söök,
- kõrge K manustamine,
- thyroidhormooni lisamine,
- jood (Lugoli lahus),
- Vitamiin B 12 – kobalamiin – 100 mcg 1 x p, süstetena (6 kuu jooksul)
- B3- niatsiin,
- toore maksa pulber / maksaekstrakt süstetena- koos B12-ga
- HÜPERALIMENTATSIOON värskelt pressitud mahla abil
4.2. Mahl
Mõistagi süüakse söögikordadel puu- ja juurvilja ehedalt, st sel kujul, nagu nad puu otsast või peenralt võetud on, kuid sel juhul on sellel protseduuril teine eesmärk – see on tavaline söögikord. Puhta mahla joomise ajal on aga tegevuse eesmärgiks organismi puhastamine ja võimalikult suure toitainetekoguse viimine organismi. Juhul, kui õiget mahlapressi veel ei ole või mingil muul põhjusel ei saa ajutiselt värsket mahla valmistada, tuleb juua rohkesti vett (6 – 8 klaasi päevas ). Kuid Gersoni teraapia baseerub ainult mahladel, mitte veel.
4.3. Mahlapress
Mahlapress peab olema selline, mis pressib puu-ja juurviljadest välja ainult mahla. Pressid, mis tambivad mahla sekka ka viljaliha, ei sobi vähihaigete raviks, kuna viljaliha sattumisel organismi ei toimu enam puhastamist. Puhastav funktsioon on ainult puhtal mahlal, mis jõuab seedetrakti puhta vedelikuna.
Gersoni hinnangul ei tohi mahlapress olla selline, mis tambib juur- või puuvilja sodiks ja alles seejärel pressib mahla välja. Samuti ei kõlba mahlapress, mis toimib tsentrifugaaljõul. Tema soovitab eelkõige Norwalk mahlapressi (Norwalk Juicer Sales and Service Company), samuti K & K Company poolt valmistatud presse. USA toode ja mujal ei pruugi selliseid leiduda. Seda toodet nimetatakse kas triturator või siis Grinder/press machine. Need toimivad nii, et esmalt lõigatakse juurvilja/puuvilja väikesteks tükikesteks ja seejärel pigistatakse suure surve all sealt mahl välja. Green Star mahlapress maksab Euroopas 550-650 euro piires (8 – 10 000 EEK). Ameerikas 400 dollari ringis. Gersoni arvates saavutatakse seda tüüpi pressiga 50 x kõrgem toitainete sisaldus mahlas. Teist tüüpi pressidele panebki ta süüks seda, et toitaineid jääb mahla sisse kas liiga vähe (sest need jäävad suurde kogusesse pulp-i, mis ära visatakse) või siis segab mahlapress kogu mahla viljalihaga ühtlaseks massiks, mis ei olegi tegelikult päris mahl. Mis selle segu puuduseks on? Selleks, et kogu vajaliku koguse toitaineid kätte saada, peaks inimene sel juhul ära sööma 3 kg porgandeid, 4 kg õunu ja 4 salatipead päevas. Lisaks veel tavalised toidukorrad. Et selline skeem peaaegu võimatu oleks, siis peabki Dr. G õigeks kasutada väga kõrge toiteväärtuse ja elujõuga värsket mahla. Tsentrifugaaljõul töötavate presside puuduseks peab ta veel pos. ja neg. ioonide vahetuse toimumist, mis tapab ensüüme.
Mahlakogusteks soovitab Gerson 14 klaasi päevas, värskelt pressitud mahl juuakse kohe ära. Millest mahla teha? Porgand, peet, õun, brokkoli, lillkapsas, kaunviljad, kabatšok, mugulsibul, roh. sibul, väiksema tähtsusega on apelsin ja viinamari (aga nende mahla võib maitseomaduste parandamiseks segada teiste juurikatega).
Ettevaatust! See 13 – 14 klaasi puhast mahla, mis Gerson ette kirjutas, peseb organismi põhjalikult läbi. Sellise puhastuskuuri tulemusel hakkavad kehas liikuma ka igasugused organismi akumuleernud toksiinid. Need toksiinid saadetakse minema vereringe kaudu. Seda koormust maksa tavaülesandeks jätta on Gersoni arvates ohtlik, kuna see võib maksa väga üle koormata. Et mitte maksa kahjustada, aidatakse Gersoni teraapias toksiinide väljutamisele kaasa sapinõristust stimuleeriva (ehk siis toksiine väljutava) kohviklistiiriga.
4.4. Adekvaatne sapinõristus ja kohviklistiir
Gerson soovitab sapinõristuse aktiviseerimiseks kohviklistiiri.
Kohviklistiir stimuleerib Gersoni sõnul maksas ensüümi glutahtion S-transferase (GST) toodangut, mis omakorda väljutab vereringest laiaulatuslikult vabu radikaale. Selle meetodiga tõuseb ensüümi glutahtion S-transferase efektiivsus 650%.
Kohvis sisalduvad kofeiin, theobromin, theophyllin laiendavad maksa veresooni ja sapijuhasid, stimuleerivad soolte peristaltikat ja suurendavad sapinõristust.
Kohviklistiir eemaldab vereringest kogu rämpsu, AV jääkproduktid.
Samas rõhutatakse, et kohvi tohib manustada ainult rektaalselt, klistiirina, mitte aga seda juua.
Ka aluseline keskkond aitab kaasa piisavale sapinõristusele. Küllaldane sapinõristus on vajalik selleks, et viia kehast välja mürke ja jääke (ka näiteks surnud vähirakke). Sapinõristust stimuleerivad nt peet, artishok, kurkum, piimaohakas. Adekvaatne sapinõristus on samuti vajalik rasvlahustuvate vitamiinide ja vajalike rasvhapete imendumiseks.
5. Laetrile e. Vitamiin B17
5.1. Mis on Laetrile?
Laetrile (nimetatakse ka Vitamiin B17 või Amygdalin) on looduslik kemoteraapiline aine – amügdaliin, mis esineb enam kui 1200 taimes, eriti aga tavaliste puuviljade nagu aprikooside, virsikute, ploomide ja õunte seemnetes. See on diglükosiid koos tsüaniidiradikaaliga.
Dr Ernst T Krebs Jr., biokeemik, kes esimesena sünteesis Laetrile’i (kontsentreeritud amügdaliin) 1950-l, soovitades, et kui keegi sööb 7-10 aprikoosiseemet päevas, siis on ta vähist vaba.
Dr. Philip E. Binzel on kasutanud Laetrile ja teisi toitumisega seotud teraapiaid vähipatsientide ravimiseks alates 1970’date aastate keskpaigast. 180 tema uurimisalust, kel oli esmane vähkkasvaja (vähk ühes kohas) ja keda ta uuris enam kui 18 aasta jooksul – neist 87,3% ei surnud vähi läbi. Ameerika Vähiliidu vastav näitaja: varajase vähi puhul, juhul kui on kasutatud kirurgiat ja/või kiiritusravi ja/või keemiat, siis 85% patsientidest surevad sama haiguse läbi 5 aasta jooksul.
108 patsiendist, kel oli metastaasis vähk ja keda ta uuris enam kui 18 aasta jooksul – neist 70.4% ei surnud vähki. Ameerika Vähiliit ütleb meile, et metastaasis oleva vähi puhul, kus on varajane diagnoos ja ravi olnud, vaid 0,1% neist patsientidest elab viienda aastani.
Griffin, võtab oma raamatus World Without Cancer kokku kolme arsti – Dr John Richardsoni San Franciscost, Dr Philip Binzeli ja Dr Ernesto Contrerase (kes asutas vähikliiniku Mehhikos ja koos oma poja Dr Fransisco Contrerasega on ravinud tuhandeid vähipatsiente laetrili ja toitumisteraapiaga) tööd. Nii Binzel kui ka Richardson: ellujäämise tase esmase vähiga patsientide puhul 85% ulatuses. Contreras ei sisaldu esmase vähi raportites (inimesed lähevad Mehhiko vähikliinikutesse peamiselt pärast ortodokssete vähiravimeetodite ebaõnnestumist).
Del Rio Hospital Tijuanas väidab peaaegu 100%st edunäitajat algses seisundis vähi puhul, kes ei ole saanud keemia- ja kiiritusravi.
Laetrile on Lootuse Oaasi haigla teraapia aluspõhjaks. Alates aastast 1963, on Oasis of Hope Hospitalis ravitud 100 000 patsienti, kaasa arvatud üle 600 patsiendi aastas tänapäeval.
5.2. Laetrile toimemehhanism
Vitamiin B17 koosneb: kahest osast glükoosist (C6H12O6), 1 osast vesiniktsüaniidist ja ühest osast bensaldehüüdist (mis on valuvaigisti).
Tervetes rakkudes
Tavalised keharakud sisaldavad ensüümi RODANEES. Kui vitamiin B17 siseneb kehasse, siis laguneb see Rodaneesi abil. Rodanees lõhustab vesiniktsüaniidi ja bensaldehüüdi kaheks laguproduktiks: tiotsüanaadiks ja bensoehappeks (viimane esineb jõhvikates ja pohlades, on antiseptiline ning kasutatakse konserveerimisel). Laguproduktide ülejääk viiakse kehast uriiniga välja. (Vesiniktsüaniid on tõestatult keemiliselt inertne, kui tarvitada toidu või Laetrile’i kaudu. Valge suhkur on samas 20 korda enam mürgine kui vitamiin B17).
Vähirakkudes
Kui B17 satub kontakti vähirakkudega, siis ei ole seal olemas teda lõhustavat ja neutraliseerivat rodaneesi, vaid väga suures koguses beta-glükosidaasi.
Toimub keemiline reaktsioon – > vesiniktsüaniid ja bensaldehüüd moodustavad sünergiliselt mürgi, mis valikuliselt tapab vähirakud.
Selektiivne mürgitamine – Laetrile mõjutab vaid vähirakke, kuid tavalisi ta ei puuduta. Olles rünnanud haigeid rakke, muundub Laetrile ise salitsülaadiks, mis on aspiriini sugulane (valuvaigisti).
5.3 Laetrile mürgisus.
Laetrile sisaldab tsüaniidi ühendit vesiniktsüaniid ja ei sisalda tsüaniid-radikaali (CN–). Seesama tsüaniidi radikaal sisaldub aga vitamiin B12-s ja sellistes marjades, nagu mustsõstrad, mustikad ja maasikad. Tsüaniid-radikaal (CN–) ja vesiniktsüaniid (HCN) on kaks täiesti erinevat ainet. Vesinik-tsüaniidis reageerib vaba tsüaniid vaid siis, kui on tegemist vähirakuga ja selle ümber 3000 korda rohkem leiduva BETA-GLÜKOSIDAASI ensüümiga. terve rakk = RODANEES. vähirakk = beeta-glükosidaas
Hiiglaslikes kogustes võib iga aine olla mürgine, kuid Laetrile ei saa pidada mürgiseks. Laetrile peetakse isegi suhkrust vähem mürgisemaks ja 21 korda vähem mürgiseks aspiriinist. Seevastu kõik tänapäeva ortodoksses vähiravis kasutatavad ravimid on äärmiselt mürgised, sadu kordi mürgisemad kui Laetrile.
5.4. Nitrilosiidid
B17 leidub ka nitrilosiidirikastes puuviljades ja taimedes.
Hirssi, milline on väga rikas nitrilosiidide poolest, kasutati vanasti loomasöödana. Seejärel vahetati see nisu vastu, milles ei ole nitrilosiide. Meie kari sõi vanasti suurtel karjamaadel suuri rohukoguseid. Nüüd söödetakse karjale teravilja sisse. Selles teraviljas ei ole nitrilosiide.
Aprikoosid, virsikud, pirnid, ploomid, nektariinid, õunad, kirsid. jõhvikad, pohlad, ploomiseemned, mustsõstrad, mustikad, maasikad, ubade idud [sisaldavad nitrilosiide]. Kuigi kokku umbes 1500 toitainet sisaldab nitrilosiide, on uurijad veendunud, et kõige kiirem viis nitrilosiidide taseme ülesehitamiseks on B17 kasutamine.
5.5. Toidulisandite nimekiri Laetrile’i ravi juures
Ravi Laetril’iga toimub ainult range dieediga ühendatult. Selleks, et Laetrile organismis tööd teha saaks, on vajalik täpselt ettekirjutatud dieedi järgimine (koos kõikide vajalike mineraalide ja vitamiinide tarbimisega). Mehhiko vähikliiniku arstid ei alusta Laetrile’iga ravi kunagi enne, kui patsient pole olnud eelnevalt 2 nädalat dieedil ja manustanud mineraale.
Vitamiinid (päevased soovituslikud normid)
- B3 niatsiin – 1,5 gr (Dr. Abraham Hoffer), 50mg 6x p/ 50 mg iga h tagant (1,2 gr kokku) – Gerson
- B6 lõhustumine algab suus, st näritakse100 mg / 2,5 gr(Dr. Abraham Hoffer)
- B9 e foolhape – 400 mcg (mikrogrammi)
- B12 lõhustumine algab suus, st näritakse – 100 mcg (Dr. Abraham Hofferi järgi 2,5 mg..5 mg )
- B15 (pangaamhape) 100mg kolm korda päevas (Dr. Abraham Hoffer 2,5 gr päevas)
- C vitamiin – vesilahustuv antioksüdant. C-vitamiin on vajalik L-karnitiini moodustamiseks, lümfotsüütide moodustamiseks jne. Seega takistab metastaaside teket. C vitamiini kogust suurendatakse 1 grammi võrra iga kolme päeva tagant, kuni jõutakse 12 grammini (12 000 mg ehk 25 500 mg-list tbl). Olenevalt erinevatele autorite soovitustest võib koguseid tõsta lühiajaliselt isegi 30 g-ni päevas, kuid sel juhul peab olema väga järjekindel ja EI TOHI TARBIMIST JÄRSULT LÕPETADA! Võib provotseerida vähi kasvu! Koguste vähendamist teha samuti järkjärgult!
C-vit toimib ka E-le katalüsaatorina. [C-vitamiini sisaldavad ka] brokkoli, mustsõstar, merikapsas, petersell, tsilli pipar, rooskapsas, kapsas, lillkapsas, murulauk, sinepilehed. L-karnitiin – vajalik korralikuks rasvade lõhustamiseks rakkudes. C-vitamiini muutumine karnitiiniks leiab aset maksas. Vähihaigel ei tööta maks korralikult. Maksafunktsioonide taastamiseks – peedimahl, piimaohaka mahl, porgandimahl, võilillejuurest tee jne. - A -vitamiin – antioksüdant, 10 000- 30 000 IU (Rasvlahustuv)
- E -vitamiin – antioksüdant, takistab vabade radikaalide kahjustusi rakusiseselt. Rasvlahustuv (söögiga koos või vahetult peale sööki) 800 – 1200 IU
Mineraalid, toidulisandid
- Co-ensüüm Q10 – vajalik ATP sünteeesiks, takistab vabade radikaalide kahjustusi rakusiseselt. (Rasvlahustuv, koos söögiga) 300 -400 mg päevas aitab rinnakasvajatel regresseeruda.
- ALA hape – Alfa-lipoidhapped. Aitavad kaasa E ja C- vitamiinivarude uuenemisele pärast oksüdatsiooni
- Ca (Kaltsium) 800-1200mg
- Mg (Magneesium) 400-800mg
- Mn (Mangaan) 2,5-15mg
- Zn (Tsink)– antioksüdant, – 50 mg
- Se (Seleen) – antioksüdant, 100 – 200 mcg (mikrogrammi)
- Glutatioon – antioksüdant
- Antioksüdant (võitlevad vabade radikaalidega) – spinat, broccoli, tomat, herned, rooskapsas
- Foolhape,
- I (Jood) – Raku ainevahetust reguleerivad kilpnäärme hormoonid. Joodipuudusel eritub kilpn.hormoone ebapiisavalt. 100 mg päevas. Kuid isegi sel juhul, kui joodi on toidus piisavalt, võivad joodiblokaatorid kilpnäärmehormoonide tekkimist takistada. Joodiblokaatoriteks on FLUOR ja KLOOR ja broom. Fluor satub organismi teflonpanniga praadimisel (vaheta välja malmpanni vastu!), fluoriga hambapasta kasutamisel. Broomiga pleegitatakse valget jahu (kasuta täisterajahu).
- Omega-3 rasvhapped – Vajalik Hgb (hemoglobiin) moodustamiseks. Hgb-i kasutatakse pun.vereliblede poolt hapniku transpordiks.
Tavaliselt on sellest toitainest organismis KÕIGE ENAM PUUDU. See puudus süveneb hüdrogeniseeritud rasvade tarbimisega (mis takistavad kasulike rasvhapete AV-st rakus). Säilitusained samuti takistavad rasvade lõhustamist. Omega-3 rasvhappeid sisaldavad: linaseemned, pähklid, kõrvitsaseemned, seesamiseemned, päevalilleseemned, kalaõli (seemned nii tavalised kui ka idandatult). - Spirunlina vetikas – mineraalid.
- Lisaks oleks vaja tarvitada papaiini või bromelaiini ensüüme, mida saab apteekidest. Need lagundavad valku vähiraku ümbert, misläbi organism saab Laetrile’i abiga vähiraku kallale asuda. Pau D’Arco, Slim-Enzym või HCA Garcinia kapslid sisaldavad papaiini ja bromelaiini. Seda sisaldavad ka ananass, papaia. Pool ananassi päevas, koos ananassi keskmise tuima ja maitsetu osaga.
5.6. LAETRILE’i kuur
Laetrile võib võtta kas tablettidena või seemnetena. NB! LAETRILE ALANDAB VERERÕHKU!
Tablettidena:
Iga päev tuleks võtta 500 mg-sed tablette 6 kuni 10 (seega 10 tbl korral 5 grammi toimeainet). Alustatakse väiksemast doosist ja suurendades doosi järkjärgult 6 kuni 10 tbl-ni päevas. Erinevad arstid on andnud erinevaid soovitusi annuste osas, kuid samas sõltub maksimumkogus ka sellest, kui palju konkreetne patsient talub, ilma et tal ei tekiks kõrvalnähte iivelduse ja pearingluse näol. Vaja on samuti võtta eelnevalt 1 tablett tsinki, see võimaldab Laertile’il paremini toimida.
NB! Laetrili võetakse veega, mitte mahlaga! Ja soovitatavalt võiks maos olla väike kogus sööki (soovit. Soe söök – puder, juurviljasupp või –hautis). 6 tabletti päevas võttev inimene ei pea 6 x p endale suppi ja praadi tegema, jutt on väikestest söögikogustest, mis peaksid olema enne Laetrile’i maos.
Kui Laetrile töötab efektiivselt, siis vabastab ta mürkaineid läbi keha eritusorganite. Kuid nõrgestatud organismi puhul (kiiritus- või keemiaravi patsiendid) võib see põhjustada kõrvalnähte – pearinglus, iiveldus jms. Seepärast ongi vajalik koguste järkjärguline suurendamine esimese paari päeva jooksul. Alustada poolest 500mg-st tabletist.
Intensiivkuur 21 päeva:
Intensiivkuuri korral võetakse 6 kuni 10 500mg-st tabletti päevas, jaotatuna terve päeva peale (nt kui võtta 10 tbl, siis enam-vähem iga ärkveloleku tunni sees 1 x).
Põhikuur 3 järgnevat kuud:
Kogust alandatakse järkjärgult (nt iga 2 nädala tagant) kolme kuu jooksul kuni 3
500 mg-se tabletini päevas
Järelravi:
2 tbl päevas pidevalt, määramatult
Kahekordne Nobeli preemia laureaat Dr. Linus Pauling C vitamiini suurtest doosidest:/…/ Pauling ignoreeris opositsiooni oma arvamustele. 1979.a. andis ta koos Dr. Cameroniga välja raamatu Cancer and Vitamin C (Vähk ja C vitamiin). Ta soovitas, et iga vähipatsient peaks võtma sisse kümme või enam grammi C vitamiini iga päev.
Teised autorid: 500 mg-seid C vit. tablette 30 g päevas: Alates 10 tk päevas, suurendades doosi 60 tk-ni päevas, tehes seda suurendamist 10 kaupa iga päev.
Kui olete jõudnud 60 tabletini päevas (neid tuleb võtta tervelt 10 kaupa sisse ja juua tassitäis vett kohe peale, ilma närimata)-> 2 nädalat. Ja kui alustada B17-ga, siis vähendada C vitamiini jällegi 10 kaupa kuni 6 tabletini päevas.
6. Uriiniteraapia
Vähk vastab samuti väga hästi uriiniteraapiale. Uurea kasutamist vähiravis kasutas esimesena E. V. Danopoulos, Sisemise Meditsiini professor Ateenas. Oma uurimustöö tulemused publitseeris ta 1974 aasta The Lancet’is. Kuid nii, nagu tihti juhtub odavate vähiravi viiside avastajatega, kaotas Danopoulos oma koha peale seda publikatsiooni.
Enamik teaduslikest vähiraportitest keskenduvad uriinis olevatele vähivastastele ainetele: H-11, HUD, Retiin, DHEA hormoon või Anti-neoplastoon.
Kuid uriinis olevatest vähivastastest koostisainetest tuleb kõige krooniks pidada uureat (karbamiidi), ehk uriinis leiduvat kõige tavalisemat kemikaali – vähivastane aine ja noorendav tegur. Alles hiljuti on avastatud, et uurea kogused on veres madalad vähi ja paljude teiste haiguste puhul. Vähi ja metastaaside sagedus suureneb tunduvalt, kui uurea tase on madal.
Uurea ei ole lihtsalt mingi jääkaine või valguainevahetuse lõppsaadus, nagu tavaliselt oletatakse. Biokeemiline uurimus on näidanud, et uureat – nii sisemistest allikatest või väliselt juurde võetuna kasutatakse keha poolt aminohapete ja valkude sünteesimiseks.
Teine uurimisraport väidab, et neerupuudlikkusega haiged, kes on väga madala valgusisaldusega dieedil, näitavad seisundi paranemist kui nad saavad lisatud kogust uureat, mis muutub seejärel organismis peamsieks lämmastiku allikaks valgusünteesi tarbeks. Uurea võib olla seega peamiseks põhjuseks, miks uriiniteraapia ja eriti uriinipaast on nii edukad neerupuudulikkuse korral.
Kui kasutada välispidiselt, siis uureal on väga kasulik toime haavade paranemisele.
Uriinis sisaldub lõpmatu hulk hormoone, ensüüme, vitamiine, jälgmineraale, ja väärtuslikke biokemikaale. Mõned firmad ajavad varanduse kokku, võttes mõningaid neist ainetest välja laias ulatuses kogutud uriinist. Uriin ei ole jääkaine, mis on täis kahjulikke aineid, nagu üldiselt usutakse, vaid meie olukorras just vajaminevate õigete biokemikaalide aardekamber.
Neerude peamine ülesanne on reguleerida lugematute biokemikaalide sisaldust meie veres. Igasugune soovimatu ülejääk on sama ohtlik kui samasugune puudujääk. Samas aga võivad hormoonid või ensüümid, mis olid ülejäägiks enne, olla hädasti vajalikud paar tundi hiljem.
Veelgi enam, vananemise kaasnemisega, langeb meie hormoonide ja ensüümide tootmine allapoole keskmist vajaminevat taset, samal ajal kui neerud muutuvad vähem efektiivsemateks vajaminevate koostisainetega toetamisel.
Üks hästituntud uriinikomponent on melatoniin, käbinäärme (epifüüsi) hormoon. See reguleerib meie keharütme, mis on seotud pimeduse-valguse tsükliga. Seda toodab käbinääre öösel ja see heidetakse kehast välja hommikuse uriiniga. Kuid praegusel ajal on see kõrgelt väärtuslik ja hinnas, sest kaitseb meid vähi ja vananemise eest. Öeldakse, et melatoniini müük Kalifornias ületab aspiriini müügi. Kuid miks maksta palju raha vaid üheainsa kasuliku koostisaine eest, kui tegelikult on uriinis endas tuhandeid tasuta saadaval?
Ettevaatust ravimitega!. Probleemid võivad tekkida suurte uriinikoguste sissevõtmisega, kui inimene võtab samal ajal keemiaravimeid, sest need võivad hakata ringlema ja tekitada üledoosi. Sama juhtub kui tarvitada teisi mürgiseid aineid.
6.1. Maitse ületamine
Tarvitage ainult iseenda värskelt väljutatud uriini. Hambad tuleb pesta puhtaks nii enne kui pärast! „Hommikune naps“: ¼ visatakse ära, 2/4 juuakse ära, ¼ visatakse ära.
Mida leeliselisemat toitu süüa, seda vähem peab muretsema maitse pärast! Liha, kohv, valge suhkur, loomne valk maha ja alles seejärel uriiniravi. Isegi toorsuhkrut valge suhkru asemel tarvitades võib organism püsida happelisena. Suhkru asemel Stevia lehed (Looduspere poes müüakse pulbrina. Doseering!), riisisiirup, indiaanisuhkur jms.
Enne ravi alustamist 1 nädalane mahlapaast => uriin muutub sisuliselt veeks.
6.2. Uriinipaast
Kõige võimsam uriiniteraapia vorm – John Armstrongi rakendatud uriinipaast, mis kombineerib kaks kõige efektiivsemat loomuliku ravi vormi – uriiniravi ja paastumise. Seda meetodit kasutas John Armstrong rutiinselt iga juhtumi puhul ja seda kirjeldatakse tema raamatus „Eluvesi“. Eelis veepaastu ees on lisanduv suur energiakogus, mis võimaldab paastu sooritada palju pikema ajaperioodi vältel. Ka palju efektiivsem kui paastumine või puhastumine aedviljamahladega.
Uriinipaastu ajal ei sööda mitte midagi, ei jooda ka mahla. Juuakse ära kogu oma päevase uriini ja samuti vett, kokku ca 5 liitrit. Järkjärgult suurendada tarvitatava uriini kogust juba enne uriinipaastu algust, samas vähendades toidutarbimist paari puu- ja aedviljasalati tükikese ja vähese värske aedviljamahla koguseni päevas.
Paast kestab 1 -4 nädalat.
Paastu lõpetamine:
Menüüsse lisatakse väheses koguses värsket mahla,
seejärel mitme tunni pärast paar väikest puuvilja- ning aedviljatükki,
juuakse vaid hommikune uriin (2/4 sellest).
Nädala- kahe jooksul suurendatakse vähehaaval toidu kogust,
alles kolmandast päevast lisatakse väheke täisteravilja putru puhastatud võiga (selitatud või) ja erinevaid teesid, lastes sellel jahtuda ja lisades siis kergelt soojale teele mett (kuumale ei tohi, siis mesi kaotab oma väe).
Uriiniteraapia võiks kesta ca 2 kuud.
7. Vaimne tasakaal
Vabanemine ennasthävitavatest emotsioonidest – vihast, kibestumisesest, kättemaksusoovist, üleolekutundest, põlglikkusest, uhkusest, aga samuti süütundest, äärmuslikust (ennasthävitavast) alandlikkusest jne.
Andestamine kõigile, kes on teinud ükskõik mil moel haiget.
Andestamine iseendale. Iseenda käest on vaja andeks paluda ennasthävitavate mõttemustrite genereerimise eest ja see endale ka andeks anda.
Tuleb endalt andeks paluda (ja endale andeks anda), et:
- oled mõelnud oma kehaorganitest halvasti,
- et ei ole osanud ennast armastada,
- et oled teinud oma kehale liiga liigse uhkuse, ülbuse, põlglikkuse, vihkamise, kibestumise, enese või teiste alavääristamisega, süütunnete või äärmusliku/ennasthävitava alandlikkusega,
- et ei ole osanud hoida tasakaalus andmist ja saamist.
Avatud süda ja armastus eelkõige iseenda, seejärel kõigi teiste vastu.